Choď na obsah Choď na menu
 

Máte aj vy psa ktorý ma alergie ? Možno aj vy robíte tieto chyby.

Veľa chovateľov pozná situáciu, keď sa psík začne viac, ako je obvyklé, škriabať, vykusávať srsť, jeho koža je viac ružová a môže i „nezdravo“ zapáchať. Akonáhle sa u psa objavia tieto problémy, alebo dokonca vyrážka medzi prstami, okolo čumáku alebo i zápaly kože, môže to naznačovať veľký problém.

article preview

Veľa chovateľov pozná situáciu, keď sa psík začne viac, ako je obvyklé, škriabať, vykusávať srsť, jeho koža je viac ružová a môže i „nezdravo“ zapáchať. Akonáhle sa u psa objavia tieto problémy, alebo dokonca vyrážka medzi prstami, okolo čumáku alebo i zápaly kože, môže to naznačovať veľký problém.

 

Málokto z chovateľov si však v tú chvíľu položí najzákladnejšiu otázku. Nemôže tieto problémy snáď spôsobovať nesprávne vybrané krmivo? Mnoho tipov alergií môžu u citlivejších psov spôsobovať konzervanty, dochucovadlá, lákadlá, geneticky upravené obilniny, lepok, mäsokostná múčka z neznámych zdrojov a pozor je treba dávať taktiež na sóju.

 

Pokiaľ ste majiteľom zvieraťa s takýmito problémami, máme pre vás niekoľko základných rád, ako predísť vzniku, alebo už existujúcim alergiám u psa. V prvopočiatku by ste však mali poznať, o aký typ alergie ide. V tom vám môže pomôcť skúsený veterinár, najlepšie špecialista na kožné choroby psov.

 

► Viete, že jednou z najčastejších alergií u psov je alergia na kuracie mäso? Tie však môžu byť rôznorodé. Buď máte psa alergického na hormóny a chémiu v nekvalitnom kuracom mäse a mäsokostnej múčke, alebo na kuraciu bielkovinu alebo má pes iný problém a vy sa len domnievate, že ide o alergiu na kuracie mäso.

 

Poďme si však povedať o hlavnej ceste, ktorá môže pomôcť zatočiť s alergiami psov. Ako sme už písali, môže byť hlavným „spúšťačom “ alergií výber nesprávneho krmiva. Preto je treba najskôr preveriť zostávajúce krmivo a obsah vyššie uvedených zložiek. Potom by ste mali vybrať zdravé krmivo bez chémie, lepku i sóje.

 

► Viete, že sóju v krmivách nevie pes stráviť a môže to viesť i k ochoreniu ľadvín a štítnej žľazy ?

 

Sója v krmivách môže znížiť funkciu štítnej žľazy, čo je u psov jedna z najčastejších endokrinologických ochorení. Taktiež môže vyvolať:

 

– metabolické zmeny, letargiu, infekciu i pribúdanie na váhe
– nervosvalové problémy, slabosť, zatuhnutosť a visiace očné viečka
– kožné ochorenia ako suchá, šupinatá koža, zapáchajúca koža, vypadávajúca srsť
– srdcové abnormality ako srdcová arytmia, alebo kardiomyopatia
– gastrointestinálné problémy a poruchy pečene, zvracanie, zápchu, preháňanie, plynatosť
– krvné ochorenia, krvácanie až po ochorenie kostnej drene
– poruchy zraku i chovania ako úzkosť, strach, či agresia.

 

► Fakt o sóji v krmivách pre psov. Z pohľadu výrobcov zlacňuje výrobu, pretože zvyšuje obsah bielkovín i tukov, čím zvyšuje predajnú cenu a zvyšuje ich zisk. Z pohľadu spotrebiteľov, myslíme toho ľudského, zdvíha obsah bielkovín i tukov. Vďaka tomu je spotrebiteľ ochotný zaplatiť za „kvalitné krmivo“ viac. Z pohľadu spotrebiteľa, myslíme psa a najlepšieho priateľa človeka, ho môže pomaly zabíjať!

 

Výrobca Yoggies vyvíja také krmivá, ktorá sa vracajú späť k prírode, aby sa čo najviac približovali prirodzenej potrave psa. Preto v žiadnom z krmív Yoggies, či sú to granulekonzervy, či maškrty pre psov nemá miesto sója, chémia, ani mäsokostná múčka a geneticky upravené suroviny.

 

Pokiaľ nastavíte svojmu psovi takú životosprávu, ktorá obsahuje kvalitné granule bez obsahu nebezpečných chemikálií, môžete si byť istí zistením, že ste objavili spôsob, ako odstrániť hlavný spúšťač alergií u svojho psa.

 

► Tip na obohatenie potravy i funkciu štítnej žľazy. Ak si vyberete pre psa granule alebo konzervy Yoggies, môžete pridať (mierne „pokropit“) krmivo kvalitným 100% lososovým olejom , ktorý podporuje trávenie, zchutňuje potravu a podporuje funkciu štítnej žľazy. Ako prevencia proti alergiám kože i srsti, ale i pri samotnej liečbe alergií pomáha olej Lupo Derm. Ten obsahuje Omega 3 a 6 mastné kyseliny a lecetín.

 

Tým, že sa zamyslíte nad výberom kvalitného krmiva pre svojho psa, verte, že je veľmi pravdepodobné, že objavíte spôsob, ako predísť, alebo zatočiť s alergiami psa.

 

Krmivá Yoggies sú blízke k prirodzenej potrave psov,  ľahko stráviteľné, nenapučujú sa , obsahujú len surové a sušené surové mäso, bylinky, ovocie i vlákninu, žiadnu chémiu ani mäsokostnú múčku.

 

Zdroj: Yoggies.cz

Preklad: Zdravekrmivo.sk

 
 


Prihlásenie