Choď na obsah Choď na menu
 

Prečo kŕmiť granulami lisovanými za studena ?

Pre chovateľa je jeden z najhorších pohľadov, keď je jeho maznáčik chorý. Málokto si však pripustí myšlienku, že za mnohé zdravotné problémy psa môže on sám nesprávnym výberom krmiva. Pritom zdravé a kvalitné krmivo pre psa nemusí byť extrémne drahé, aby bolo zdravé. Prečo teda kŕmiť granulami lisovanými za studena?

article preview

Pre chovateľa je jeden z najhorších pohľadov, keď je jeho maznáčik chorý. Málokto si však pripustí myšlienku, že za mnohé zdravotné problémy psa môže on sám nesprávnym výberom krmiva. Pritom zdravé a kvalitné krmivo pre psa nemusí byť extrémne drahé, aby bolo zdravé. Prečo teda kŕmiť granulami lisovanými za studena?

 

  • Pretože sa svojou vôňou a chuťou približujú potrave z prírody, neobsahujú chémiu, sóju, lepok a sú minimálne tepelne upravené.
  • Testy preukázali, že granule Yoggies lisované za studena s laktobacilmi podporujú imunitu, čistia črevá a obsahujú veľa prírodných živín a vitamínov nápomocných pre kvalitnú kožu, srsť, zažívanie a fit život. Granule Yoggies sú zákazníkmi hodnotené ako jednotka na trhu v prínose zdravia ich psov.

 

Ako sa vyrábajú bežné granule a granule Yoggies ?

 

Bežné, extrudované granule sa vyrábajú tak, že sa najskôr suroviny pomelú na jemný prášok, z ktorého se potom vytvorí práškové cesto (podobné pašteke). To sa pri veľkom tlaku a teplote lisuje a „pečie“ do formy granúl. Potom logicky dochádza k zničeniu veľkej väčšine prírodných živín ako sú  vitamíny, enzýmy, minerály i prirodzené chute a vône. To všetko musí byť do granúl opäť dodané. Ako inak, než chemicky!

Granule Yoggies – lisované za studena sa vyrábajú inak. Predovšetkým ich vyrába podľa českej know-how receptúry popredná nemecká firma na výrobu granúl lisovaných za studena Lupo Gruppe. Podľa receptu firmy Yoggies sa  potom kvalitné a surové suroviny len sušia, nahrubo melú a lisujú do tvaru granúl. Tento proces uchová v granulách všetky živiny, vitamíny, chute i vôňu. K tomu všetkému sa podarilo firme Yoggies pridat a v granulách uchovať i laktobacily. Laktobacily v granulách podporujú črevnú mikroflóru a imunitu psa.

Aké sú benefity pre zdravie psa, pokiaľ kŕmite s Yoggies ?

·         Potrava je podobná tej z prírody, nakoľko sa všetky suroviny melú len surové a sušené

·         Granule obsahujú všetko, čo pes môže objaviť v prírode. Teda mäso, ovocie, bylinky, kolagén i laktobacily pre podporu imunitného systému psa

·         Na rozdiel od extrudovaných granúl, ktoré v žalúdku psa nabobtnávajú sa granule za studena lisované v žalúdku psa rovno rozpúšťajú

·         Proces rýchleho trávenia, teda rozpúšťania granulí v tráviacom systéme zabezpečí, že potrava prechádza tráviacim traktom rýchlejšie

·         Rýchlejšie trávenie potravy zaistí to, že sa neukladajú v tráviacom trakte nestrávené zbytky a potrava zbytočne nekvasí a pod.

·         Granule čistia tráviaci trakt, potlačujú plynatosť i nafukovanie a odstraňujú zubný kameň

·         Granule neobsahujú žiadnu chémiu, dochucovadlá, obilniny ani sóju. Pes je vitálny a má lesklú srsť.

·         Extrudované granule pes horšie trávi. Granule Yoggies sú výborne stráviteľné. Nenabobtnávajú ale rozpúšťajú sa !

 

Následne sa Vám pokúsime odpovedať na otázku prečo kŕmiť granulami lisovanými za studena práve Vašeho psa ?

 

Na prvom mieste by malo byť Vaše odhodlanie, že chcete kŕmiť psa zdravo, bez chémie, lepku a sóje. Potom je už len na Vašej voľbe, akú veľkosť a príchuť granulí Yoggies vyberete. V našej ponuke sú granule lisované za studena s laktobacily pre malá plemena psov ako ako napríklad pre Yorkshírske teriéry, Čivavy a pod. Tieto granule sú vhodné taktieť pre šteňatá, nakoľko krmivá Yoggies sú vyvinuté ako „All Life Stages“ pre všetky vekové kategórie psov.

Garancia Yoggies pre zákazníkov a ich psíkov vychádza už z filozofie firmy. Tá hovorí, že vyrábajú len také krmivá, ktorá sú bez chémie, lepku, sóji i konzervantov. Tieto krmivá obsahujú len prírodné látky, podporujú celkové zdravie psa od šteňaťa až po staršie psy všetkých plemien, sú veľmi dobre stráviteľné a pri dlhodobom kŕmení nezanechávajú v zažívacom trakte zbytky nestrávenej potravy ako to môžu robiť nekvalitné extrudované krmivá. Ako bonus získava Váš psík z krmív Yoggies taktiež výtažok z mäsa mušlí, ktorý je vynikajúci pre posilnenie kĺbov a spojivových tkanív, šliach, väzov a podporuje tvorbu synoviálnej tekutiny.

Pokiaľ kŕmite s  „Yoggies“, robíte pre zdravie svojho psa maximum.

 

Zdroj : yoggies.cz

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Hana - my mame radi brit

my krmime tymto stylom a doplname to s pate brit monoproteinom a psik je zdravy a spokojny

 


Prihlásenie