Choď na obsah Choď na menu
 

Rozhodli ste sa pre YOGGIES?Ako vybrať tie správne granule pre vaše psy?

Stále viacej chovateľov chce svoje psy kŕmiť čo najzdravšie bez zbytočných chemických konzervantov, obilia a náhražiek mäsa.Preto sa rozhodujú pre granule lisované za studena, konzervy, pamlsky a doplnky stravy od YOGGIES.Ale často platí "čo pes, to unikát " , a tak majú chovatelia veľa krát ťažkú hlavu pri výbere tých správnych granúl, alebo pri kombinácii krmiva a doplnkov.

article preview

nn.jpg

Stále viacej chovateľov chce svoje psy kŕmiť čo najzdravšie bez zbytočných chemických konzervantov, obilia a náhražiek mäsa.Preto sa rozhodujú pre granule lisované za studena, konzervy, pamlsky a doplnky stravy od YOGGIES.Ale často platí "čo pes, to unikát " , a tak majú chovatelia veľa krát ťažkú hlavu pri výbere tých správnych granúl, alebo pri kombinácii krmiva a doplnkov.

Tento článok vám pomôže vybrať ideálne krmivo a nastaviť správnu krmnú dávku,

Máte doma gravidnú alebo kojaciu fenku?

Gravidita trvá priemerne 60-65 dní.V začiatku gravidity netreba nijako náhliť s prechodom na výživnejšie krmivo. Od cca 30 dňa gravidity by ale sučka mala postupne dostávať výživnejšie krmivo s väčším obsahom kvalitných proteínov a tukov. Nič nepokazíte ani podávaním probiotík na podporu imunitného systému. Nezabudnite, že sučka prejde do fázy laktácie, kedy bude potrebovať aj dostatok vápnika. Pozor na popôrodné eklampsii (tú spôsobuje práve nedostatok vápnika a môže byť až smrteľná!), Kedy sa pri nedostatku vápnika aktivuje vitamín D a hrozí odvápňovanie organizmu. Ale aj tu platí "všetko s mierou", pretože ak je vápnika nadbytok (čo sa nestáva tak často), tak aj to môže byť pre fenu aj šteňatá problém.


Odporúčané krmivo (a): Skvelého výsledku vo vyváženom kŕmení fenky, a potom aj vo výžive šteniat prostredníctvom dojčenia, dosiahnete granulami Yoggies Active s kačicou a zverinou. Pridávať napríklad ako obed môžete trochu z našich Yoggies konzerv, ale zabúdať by ste určite nemali na Yoggies jogurty pre psov. Tie dodajú fenke potrebnú výživu, proteíny, tuky, vitamíny, ale hlavne vápnik a laktobacily (probiotiká), ktoré budú potrebné ako ku koncu gravidity, tak pri dojčení šteniat. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok
 
Ako prevádzať šteňatá na granule Yoggies po odstavení od fenky?
Najjednoduchší postup je, že nasypete Minigranule Yoggies Active s kačicou a zverinou (28,6% kvalitných živočíšnych proteínov a 12% prírodných tukov len z mäsa) do misky, zalejete vlažnou (nie horúcou!) vodou a necháte rozmočiť. Pretože granule nenabobtnají, ale rozmočia sa behom pár minút, vytvoríte šteniatkam kašu, vďaka ktorej si začnú navykať na vôňu a chuť týchto výživných granúl lisovaných za studena. Vďaka obsahu probiotík budete týmito granulami podporovať aj imunitu šteniatok. POZOR - granule nezalievajte horúcou vodou. Zničili by ste dôležitá probiotiká v krmive.
 
Odporúčané krmivo: Minigranule Yoggies Active 3-5x denne a k nim môžete podávať jogurty pre psov Yoggies. Sú skvelým doplnkom výživy - ako pre celkový vývoj šteňaťa, tak výborne posilňujú imunitný a tráviaci systém psa. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok.
 
 
Máte doma nové šteňa? Malé alebo veľké plemeno?
Aj keď sú granule Yoggies vyrobené ako "All Life Stages" (tj. Pre všetky vekové kategórie a plemená psov), sú pre šteňa najvhodnejšie Yoggies Active. Pre malé plemená (v dospelosti cca do 5 kg váhy) doporučujeme MINIGRANULE po celý ich život. Naproti tomu šteňatá stredných a veľkých plemien kŕmte minigranulemi Yoggies Active 3-5x denne do váhy psíka cca 5-6 kg. Potom radšej prejdite na bežnú veľkosť granúl, aby sa už učil potravu chrúmať a nie hltať. Chrumkanie posilňuje svaly, odstraňuje zubný kameň a vyplavuje endorfín (hormón šťastia).
 
Tip pri prechode na granule Yoggies alebo pri výmene mliečneho chrupu: aby psíka nebolelo hryzenie tvrdých granúl, môžete mu ich zo začiatku mierne navlhčiť vlažnou vodou, napríklad postrekovačom na kvety (vodnou hmlou). Pozor len, aby bol postrekovač dokonale čistý!
 
mini-actvive.jpg
Odporúčané krmivo: Minigranule Yoggies Active 3-5x denne a k tomu môžete podávať jogurty pre psov Yoggies. Tie sú skvelým doplnkom výživy ako pre celkový vývoj šteňaťa, tak výborne posilňujú imunitný a tráviaci systém psa.
Tip: Ak máte doma šteňa chrta alebo podobného plemena, ktoré nebude vo svojom živote potrebovať veľký prísun tukov, potom radšej vyberte namiesto Yoggies Active - Yoggies kura s hovädzím mäsom. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok.
 
 
Máte psa s veľmi malou aktivitou - tzv. "Gaučáka"?
Psy s menšou dávkou pohybu by mali mať skôr diétnejšie krmivo, aby ste im "nezadělávali" na nadváhu a problémy zažívacieho traktu, alebo problémy s kĺbmi. Nevšímajte si, že na vás "smutne pozerá" a buďte tvrdí predovšetkým k sebe. Na mieste je diétnejšie krmivo aj odmeny za skvelo vykonanú prácu a lásku. Nezabúdajte aspoň na občasný pohyb psa (i svoj). Spoločné prechádzky so psom sú predsa tak krásne za každého počasia. Že?
 
Odporúčané krmivo: Minigranule s jahňacím a bielou rybou pre malé plemená psov a Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti pre stredné a veľké plemená 2x denne. K tomu maškrty bez mäsa od Yoggies
Tip: Ak máte doma staršieho psíka bez zubov alebo s podobnými problémami, potom môžete granule vlhčiť alebo ich dokonca rozmáčať, pretože nenapučiavajú. Psíkovi aj cez tento hendikep dáte plnohodnotnú, voňavú a zdravú potravu. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok.
 
 
Máte dospelého a zdravého psa s bežnou aktivitou?
Takého psa zbytočne neprekrmujte a strážte obsah proteínov a tukov v potrave. Dôležitá je aj obmedzená dávka odmien a maškŕt, na ktoré sa veľakrát pri počítaní kŕmnej dávky zabúda! Taký pes bude potrebovať kvalitný zdroj mäsa, tuku, vitamínov, posilňovať imunitný systém (zvlášť potom ak bývate na sídlisku, kde hrozia rôzne nákazy, hnačky a pod.) a tiež odmeny.
 
Odporúčané krmivo: Pre malé plemená sa hodí Minigranule Yoggies kuracie a hovädzie mäso, pre stredné a väčšie plemená bežná veľkosť granúl. Ak je váš pes veľmi "neaktívny", alebo má napríklad v zime menej pohybu ako v lete môžete zamieňať s granulami Jahňacie s bielou rybou. Kŕmiť by ste mali 2x denne. Ako doplnok krmiva (mimo kŕmnu dávku) môžete podávať jogurty pre psov Yoggies k posilňovaniu imunity aj výžive. Ak podávate jogurty pravidelne, strážte kŕmnu dávku granúl, aby pes zbytočne nepriberal na váhe.
Tip: Ak máte doma psov nenáročné na výživu a evidentne im stačí menšia dávka krmiva, nenúťte im celú odporúčanú kŕmnu dávku. A naopak, keď má pes dokonalé "spaľovanie" nebojte sa mu pridať aj 10% nad rámec odporúčanej kŕmnej dávky. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa každopádne pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok.
 

Chováte veľmi aktívne plemeno psa?

Ako sme už písali granule Yoggies sú vyvíjané ako "All Life Stages" (vhodná pre všetky plemená a vekové kategórie psov). To platí aj pre Yoggies Active s kačicou a jeleňom. Tie majú 28,6% kvalitných živočíšnych proteínov a 12% prírodných tukov priamo z mäsa. Preto ich psi výborne trávia, sú pre nich výživné aj rýchlym zdrojom všetkých živín a posilňujú aj ich imunitu. Preto na týchto granulách "idú" napríklad aj tímy Husky a musherov ... vrátane šteniat. Aj tu môžete doplňovať kŕmnu dávku  treba na obed, monoproteinovými konzervami Yoggies a občas aj jogurty Yoggies spolu s odmenami v podobe maškŕt bez lepku a chémie.

 

olejceky.jpgOdporúčané krmivo: Minigranule Yoggies Active pre malé plemená aktívnych psov a Yoggies Active s kačicou a jeleňom pre stredné a veľké plemená 2x denne. K tomu jogurty pre psov Yoggies ako skvelý doplnok výživy i energie a "posilňovač" kostí aj imunity. Nič nepokazíte ani doplnkami potravy ako sú napríklad oleje Yoggies

 

 

Tip: Ak máte doma šteňa chrta, alebo podobné plemeno, ktoré nebude vo svojom živote potrebovať veľký prísun tukov, potom vyberte radšej namiesto Yoggies Active - Yoggies kura s hovädzím mäsom. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok.

 

Máte doma staršieho psa?

Staršie psy už nepotrebujú taký prísun proteínov a tukov ako pes v dospelom vysoko aktívnom veku. Diétnejšie krmivo spolu s podporou imunitného systému, odmenami za skvele vykonanú prácu alebo len z priateľstva by mali byť na dennom poriadku.

Odporúčané krmivo: Minigranule s jahňacím a bielou rybou pre malé plemená starších psov a Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti pre stredné a veľké plemená 2x denne. K tomu jogurty pre psov Yoggies ako skvelý doplnok výživy aj podpora imunity a nič nepokazíte ani doplnkami potravy ako sú napríklad oleje Yoggies a maškrty od Yoggies

Tip: Ak máte doma staršieho psíka bez zubov alebo s podobnými problémami, môžete mu granule vlhčiť, alebo ich dokonca rozmáčať, pretože nenapučiavajú. Psíkovi aj cez tento hendikep dáte plnohodnotnú, voňavú a zdravú potravu. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok.

 

Potrebujete aby pes schudol?
Psy "oblejších" tvarov si mnohokrát koledujú o problémy s kĺbmi, chrbticou i srdcom. Veľakrát je na vine ale viac "páníček" ako pes. Takže ruku na srdce, a hlavne zapnite sebakontrolu pri odtučňovacej kúre psa. Zabudnite, že na vás smutne pozerá a buďte tvrdí predovšetkým k sebe. V tomto prípade budete potrebovať diétnejšie krmivo spolu s podporou imunitného systému aj dietnějšími odmenami za skvele vykonanú prácu pri chudnutí. Nezabúdajte ani na pohyb psa i svoj. Je to predsa krásne sa vybehať so psom v prírode za každého počasia. Že?

Odporúčané krmivo: Minigranule s jahňacím a bielou rybou pre malé plemená "oblejších" psov a Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti pre stredné a veľké plemená 2x denne. K tomu jogurty pre psov Yoggies ako podpora imunity a maškrty bez mäsa od Yoggies

Tip: Staršiemu psíkovi bez zubov alebo s podobnými problémami môžete granule vlhčiť, alebo je dokonca rozmáčať, pretože nenapučiavajú. Psíkovi aj cez tento hendikep dáte plnohodnotnú, voňavú a zdravú potravu. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke kŕmnych dávok.

 

Riešite rôzne diéty z dôvodu alergií, ochorenia obličiek, pečene a pod?

Vo väčšine prípadov sa stretávame s otázkami na diétne krmivá pre psov s chorobami obličiek, pečene, rôznymi infekciami, alebo alergiami.

Mnoho chovateľov vyskúšalo jedno zo základných pravidiel, ktorým sa riadim aj ja pri výchove svojich psov. Najskôr, ak sa nejedná o závažnú chorobu, vyskúšať nechať "to" na prírode. Teda nasadiť diétnejšie krmivo, podporiť imunitu, počkať, až si organizmus vyčistí črevá od parazitov, usadenín aj choroboplodných zárodkov, a potom sa uvidí.

K tomu môžu pomôcť napríklad jahňacie granuly s bielou rybou (nejdietnější krmivo z dielne Yoggies) v kombinácii s jogurty, maškrty bez mäsa, prípadne i oleji. Oleje, ako napr. Ostropestřecový, majú skvelé protizápalové účinky a môžu psíkovi výborne pomáhať napríklad aj po operáciách.

Odporúčané krmivo: Minigranule s jahňacím a bielou rybou pre malé plemená psov a Jahňacie s bielou rybou v bežnej veľkosti pre stredné a veľké plemená 2x denne. K tomu jogurty pre psov Yoggies ako podpora imunity a maškrty bez mäsa od Yoggies

Tip: Ak sa jedná o závažnejšie ochorenie, potom je už na mieste dôkladná konzultácia s veterinárom. So všetkým si príroda nepomôže. Pamätajte však, že by ste sa mali svojho veterinára spýtať na obsah sóje v krmive, keď vám neodporučí Yoggies (krmivá Yoggies neobsahujú sóju, obilie ani chemické konzervanty). Soja totiž môže dlhodobo poškodzovať štítnu žľazu psa. Na odporúčanú minimálnu kŕmnu dávku sa pozrite v Kalkulačke krmnych dávok.

 

Ako kŕmiť psa pri závažných ochoreniach ?

Pri závažnejších ochoreniach psov je vždy potrebná konzultácia s veterinárom, Veľakrát pomáhajú pri chorobách dietnejšie krmivá, ale opakom môže byť ochorenie srdcadilatačná kardiomyopatia DCM.Na tú prakticky neexistuje univerzálne krmivo a naopak pes múže dúsledkom tohto ochorenia slabnúť,Preto je treba výdatnejších krmív a väčšieho prísunu kvalitných a dobre stráviteľných proteínov a tukov. Tu by sme odporučili s dielne YOGGIES granule Yoggies Active v kombinácii s monoproteinovými konzervami,jogurty pre psy aj maškrty ako sušené hovädzie mäso. Všetko ale až po konzultácii s veterinárom.

 

 

zdroj: Yoggies.cz

preklad: Zdravekrmivo.sk

 


 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Prihlásenie